Artykuły

- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
MedSec Summit
konferencja poruszająca tematykę cyberbezpieczeństwa i ochrony danych w sektorze opieki zdrowotnej
MedSec Summit to miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń, które ma pomóc specjalistom z sektora opieki zdrowotnej w stawianiu czoła wyzwaniom związanym z cyberbezpieczeństwem i ochroną danych.
ISSA Polska jako partner społeczny konferencji MedSec zaprasza swoich członków do wzięciu udziału w tym evencie.
Mamy 10 biletów do rozdania wśród naszych członków.
Warunkiem jest wzięcie udziału w konkursie.
Jak wziąć udział?
Napisz dlaczego to właśnie Ty powinieneś wziąć udział w tej konferencji i dlaczego to właśnie Ty powinieneś otrzymać bilet.
Krótko, długo, na wesoło, na poważnie – wszystkie opcje są na stole.
Propozycje można zgłaszać do 23.05.2025 r. do godziny 23:59 w tym formularzu (tylko z konta @issa.org.pl).
Rozwiązanie konkursu 27.05.2025 r. Informacje dostaniesz mailem.
Propozycje należy zgłaszać tylko z emaili w domenie @issa.org.pl (emaile z innych domen nie będą brane pod uwagę).
Komisja konkursowa (w składzie bliżej nieokreślonym ;) ) wyłoni zwycięzców, którzy będą mogli cieszyć się z udziału w konferencji MedSec.
Więcej o konferencji możesz dowiedzieć się tutaj https://medsecsummit.com/
26.06.2025, Sound Garden Hotel, Warsaw + Online
W związku z tym pragniemy zachęcić wszystkich zainteresowanych członków #ISSAPolska do aktywnego udziału w konkursie.

- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
Czas na najlepszą konferencję cybersecurity w Polsce! Dołącz do nas w dniach 2-3 czerwca 2025 roku w EXPO Kraków, aby zanurzyć się w fascynującym świecie cyberzagrożeń, zabezpieczeń i najnowszych technologii.
Dla uczestników mamy kod rabatowy -10% na bilety!
Podczas zakupu biletu skorzystaj z kodu: ISSA10
W programie między innymi:
- “Rzut o(szczepem|kiem) na ostatnie kampanie cyberprzestępców” - Adam Lange i Agata Ślusarek. Prześmiewcza analiza najnowszych działań cyberprzestępców - ich błędów, słabych punktów i wpadek. Będzie się działo!
- “Pułapki autoryzacji transakcji – Jak ulepszyć aplikacje finansowe, płatnicze i e-commerce?” - Wojciech Dworakowski. Jak zabezpieczyć płatności online i które techniczne luki mogą zostać wykorzystane przez cyberprzestępców.
- “Czy programowanie jest przydatne podczas red teamingu i pentestów?” - Paweł Maziarz. A może bardziej praktyczne techniki i porady na temat wykorzystania kodu w testach penetracyjnych?
- “Akuku, Mam Cię! – Jak Namierzyć Operatora Drona w Sercu Wojny” - Michał Kłaput. Analiza śledzenia operatorów dronów w strefach wojennych - jak wykrywać i neutralizować zagrożenia z powietrza.
- “Zero day w Twojej kieszeni – atakowanie budżetowych Androidów” - Szymon Chadam. Jak tanie Androidy mogą stać się celem ataków i co zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich urządzeń.
- “New Dimension of War: Cyberwarfare Between Israel and Hamas” - Krzysztof Dziamski. Analiza cyberwojny z perspektywy geopolitycznej i wpływ cyberataków na konflikty zbrojne.
To tylko część tematów, które poruszą eksperci! Przyjdź i zobacz, jak rozwija się świat cyberbezpieczeństwa. Weź udział w warsztatach i rozgrywkach Flag Hunt, spotkaj społeczności w Community Corner i odkryj nowe ścieżki kariery w międzynarodowych firmach IT i fintech.
Zarezerwuj swoje miejsce już teraz i dołącz do nas na tym wyjątkowym wydarzeniu.
Program i rejestracja: https://bit.ly/44qx4ZN
Do zobaczenia na CONFidence 2025!

- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
Serdecznie zapraszamy naszych członków na pierwsze spotkanie nowej grupy roboczej poświęconej Red & Blue Teamingowi. Celem grupy jest rozwój umiejętności w obszarze ofensywnych i defensywnych technik cyberbezpieczeństwa, poprzez praktyczne ćwiczenia w labach.
Jest to przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń dla wszystkich uczestniczących, bez względu na poziom wiedzy i doświadczenia. Miejsce pomocy i konsultowania konkretnych przykładów z życia.
O grupie
Podczas spotkań będziemy skupiać się na wybranych zagadnieniach Red i Blue Teamingu, realizując ćwiczenia praktyczne w środowisku testowym GOAD .
Chcemy wspólnie eksplorować techniki ataku i obrony, analizować rzeczywiste scenariusze i budować umiejętności, które mają zastosowanie w rzeczywistej pracy w cyberbezpieczeństwie w zespołach Red i Blue Team. Ma to być miejsce, gdzie omawiane będą również rzeczywiste case study.
Dla kogo?
- Dla członków ISSA Polska, którzy chcą wejść w świat Red & Blue Teamingu i zdobyć praktyczne umiejętności
- Dla członków ISSA Polska, którzy już działają w tej branży, ale chcą doskonalić swoje kompetencje i wymieniać się wiedzą
Spotkania
- Format: Online
- Częstotliwość: Raz w miesiącu
1 środa każdego miesiąca w godz. 19.30-21.00
- Pierwsze spotkanie: 10.03.2025r. (to nie środa ;) )
Agenda pierwszego spotkania
- Przedstawienie celu i struktury grupy
- Omówienie środowiska testowego GOAD i ustalenie pierwszych scenariuszy ćwiczeń - MITRE
- Dyskusja o przyszłych tematach i formacie spotkań
- Wstępne plany na pierwsze praktyczne sesje
Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem lub macie pytania, dajcie znać!
Managerem grupy jest:
Marek Zagożdżon
Zachęcamy do udziału – niezależnie od poziomu doświadczenia.
Do zobaczenia na spotkaniu!
- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
W nawiązaniu do publikacji https://issa.org.pl/news/home/
Chcielibyśmy przedstawić kwestie na które nasi członkowie zwrócili uwagę.
Z dumą informujemy, że w 2024 r. nasi członkowie brali aktywny udział w konsultacjach „Programu współpracy Ministra Cyfryzacji z organizacjami pozarządowymi”
(https://www.gov.pl/web/
Celem niniejszych konsultacji było zebranie przez Ministerstwo opinii i uwag ze strony organizacji pozarządowych. Ma to pozwolić na wypracowanie programu współpracy uwzględniającego rzeczywiste potrzeby i oczekiwania takich organizacji.
W ramach konsultacji przedstawiliśmy nasze propozycje i nasze spojrzenie na zakres spraw, w których stowarzyszenie może czynnie współpracować z Ministerstwem. Wskazaliśmy także obszary, które uważamy za priorytetowe spośród wskazanych przez Ministerstwo, a jednocześnie w których jako stowarzyszenie jesteśmy w stanie pomagać.
Chcielibyśmy wszystkim dać możliwość zapoznania się z naszymi propozycjami w przedmiotowej kwestii. Dlatego też przedstawiamy dokument, który stowarzyszenie ISSA Polska skierowało do Ministerstwa Cyfryzacji.