Artykuły

- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON 2025: Kluczowe Wydarzenie w Świecie Cyberbezpieczeństwa
Poznań, 2-3 kwietnia 2025 r.
Poznaj IN.SE.CON
Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON 2025, organizowany w dniach 2-3 kwietnia 2025 r. w Poznaniu, to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, skierowane do profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem informatycznym, ochroną danych i nowoczesnymi technologiami. Kongres ten wyróżnia się szerokim zakresem tematów, wysoką jakością prelekcji oraz możliwościami nawiązywania wartościowych kontaktów. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do zaktualizowania swojej wiedzy i przygotowania się na wyzwania, jakie niesie przyszłość w dynamicznie zmieniającym się świecie cyfrowym.
Wiedza – Ekspercka analiza zagrożeń i trendów
Kongres IN.SE.CON to jedno z kluczowych wydarzeń dotyczących cyberbezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej, współorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. To wyjątkowa okazja do zdobycia najnowszej wiedzy na temat ochrony cyberprzestrzeni – od poziomu lokalnego po międzynarodowy. Na wydarzeniu pojawią się Pan Cezary Tomczyk - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Pan Krzysztof Gawkowski - Wicepremier, Minister Cyfryzacji, Pan Krzysztof Paszyk - Minister Rozwoju i Technologii.
Co czeka na uczestników?
INSECON 2025 to nie tylko wykłady, ale także inspirujące wystąpienia światowej klasy ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W programie znajdą się m.in.:
Sesje tematyczne z udziałem czołowych ekspertów
Microsoft – Prelegenci z Microsoftu zaprezentują najnowsze rozwiązania w zakresie zabezpieczeń chmurowych oraz strategie przeciwdziałania zagrożeniom w środowiskach hybrydowych.
Dell Technologies – Eksperci Dell opowiedzą o roli infrastruktury IT w budowaniu odporności na cyberataki oraz o innowacjach w zarządzaniu ryzykiem.
T-Mobile –case studies dotyczące ochrony sieci 5G oraz wyzwań związanych z bezpieczeństwem mobilnym.
IN.SE.CON 2025 to również okazja do wysłuchania inspirujących wystąpień uznanych ekspertów i praktyków w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Wśród nich znajdą się:
Gen. Dyw. Karol Molenda
Temat wystąpienia: Tarcza Wchód – fortyfikacja wschodniej flanki NATO w cieniu wojny na Ukrainie
Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, to specjalista, który z pasją redefiniuje oblicze cyberbezpieczeństwa w Polsce i na arenie międzynarodowej. Jako innowacyjny lider i myśliciel strategiczny, Dowódca KWOC wprowadza nowatorskie rozwiązania, które pozycjonują Wojsko Polskie w czołówce światowych cyber wojowników.
Anna Maria Dyner
Temat wystąpienia: Polska prezydencja w UE – wojna hybrydowa na czas po Monachium
Anna Maria Dyner, ekspertka w zakresie bezpieczeństwa i spraw wschodnich, obecnie związaną z Polityką Insight. W latach 2010–2024 pracowała w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, a wcześniej w Ośrodku Studiów Wschodnich. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na obszarze byłego ZSRR, ze szczególnym uwzględnieniem polityki bezpieczeństwa oraz polityki zagranicznej Rosji i Białorusi.
Rafał Brzoska
Temat wystąpienia: Odpowiedzialność biznesu za bezpieczeństwo państwa
Polski wynalazca i przedsiębiorca, założyciel oraz CEO Grupy Kapitałowej Integer - wiodącej w Europie platformy dostaw e-commerce, która ma ponad 82 000 punktów odbioru i nadania na 9 rynkach. Reprezentant Corporate Connections Global i przewodniczący Polskiej Rady Przedsiębiorczości. Jako członek Międzynarodowej Rady Doradczej Atlantic Council wspiera współpracę transatlantycką poprzez promowanie strategii, które integrują wzrost gospodarczy ze stabilnością regionalną i innowacjami.
Poznaj naszych partnerów:
Patronat honorowy: Ministerstwo Rozwoju i Technologii; Centrum Projektów Polska Cyfrowa
Partner Strategiczny – Microsoft
Partner Srebrny – T-Mobile
Partner Brązowy – e-Prinus
Partner Ekspert – Dell Technologies; Palo Alto
Partner Wspierający - Cycommsec
Partner Branżowy – WIŁ-PIB; Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, DK WOC, Eksperckie Centrum Szkolanie Cyberbezpieczństwa, AMW, WAT, ISSA, CyberWOT, Stowarzyszenie ekspertów bezpieczeństwa RP, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP
Partner merytoryczny – ISSA, Fundacja bezpieczna cyberprzestrzeń,
Partner medialny - Business Insider, RMF FM
Stefa expo - Sycope, ECSC, Sentrum Szyfrów Enigma, WIŁ-PIB, CWCR, DK WOC, AMW, WAT, ISSA, CyberWOT, Stormshield, Dagma, perceptur, BaseLine, Airbus, Nomios, ePrinus, Youbico, intercede, Rublon, Vector synergy, CDEX, Media recovery, inetum,
Więcej na: https://insecon.pl/pl/
Networking – Relacje, które budują przyszłość
Jednym z elementów Kongresu będzie After Hours Meeting, zaplanowany po oficjalnych wystąpieniach. To doskonała okazja, aby w swobodniejszej atmosferze pogłębić dyskusje na temat cyberbezpieczeństwa, podzielić się spostrzeżeniami i pomysłami oraz nawiązać nowe kontakty zawodowe. Spotkanie to pozwoli uczestnikom lepiej poznać prelegentów, ekspertów branżowych oraz innych uczestników, co z pewnością zaowocuje wartościowymi relacjami biznesowymi.
Networking podczas Kongresu INSECON 2025 to wyjątkowa szansa na budowanie relacji, które mogą przekształcić się w długotrwałą współpracę!
EXPO - Najnowsze rozwiązania dla cyberbezpieczeństwa
Podczas Kongresu uruchomimy strefy specjalne, które pozwolą uczestnikom przetestować swoje umiejętności oraz poznać innowacyjne technologie.
CyberHackLab
Interaktywne warsztaty, w których każde rozwiązanie prowadzi do kolejnego wyzwania.
Cyber Bastion
Symulacyjna gra strategiczna w budowanie i ochronę systemu zabezpieczeń IT.
Strefa Expo
Prezentacja produktów, usług i rozwiązań wspierających ochronę cyberprzestrzeni.
Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON 2025 to unikalna okazja do spotkania czołowych ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej i liderów technologicznych, którzy wspólnie kształtują przyszłość bezpieczeństwa cyfrowego. Dzięki wsparciu kluczowych partnerów, takich jak Microsoft i Dell Technologies, oraz obecności wybitnych specjalistów, wydarzenie staje się centralnym punktem debaty o globalnych wyzwaniach cyberprzestrzeni. INSECON to nie tylko konferencja, ale także przestrzeń do nawiązywania strategicznych współprac i odkrywania innowacyjnych rozwiązań, które zdefiniują standardy cyberbezpieczeństwa na lata.

- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
Serdecznie zapraszamy naszych członków na pierwsze spotkanie nowej grupy roboczej poświęconej Red & Blue Teamingowi. Celem grupy jest rozwój umiejętności w obszarze ofensywnych i defensywnych technik cyberbezpieczeństwa, poprzez praktyczne ćwiczenia w labach.
Jest to przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń dla wszystkich uczestniczących, bez względu na poziom wiedzy i doświadczenia. Miejsce pomocy i konsultowania konkretnych przykładów z życia.
O grupie
Podczas spotkań będziemy skupiać się na wybranych zagadnieniach Red i Blue Teamingu, realizując ćwiczenia praktyczne w środowisku testowym GOAD .
Chcemy wspólnie eksplorować techniki ataku i obrony, analizować rzeczywiste scenariusze i budować umiejętności, które mają zastosowanie w rzeczywistej pracy w cyberbezpieczeństwie w zespołach Red i Blue Team. Ma to być miejsce, gdzie omawiane będą również rzeczywiste case study.
Dla kogo?
- Dla członków ISSA Polska, którzy chcą wejść w świat Red & Blue Teamingu i zdobyć praktyczne umiejętności
- Dla członków ISSA Polska, którzy już działają w tej branży, ale chcą doskonalić swoje kompetencje i wymieniać się wiedzą
Spotkania
- Format: Online
- Częstotliwość: Raz w miesiącu
1 środa każdego miesiąca w godz. 19.30-21.00
- Pierwsze spotkanie: 10.03.2025r. (to nie środa ;) )
Agenda pierwszego spotkania
- Przedstawienie celu i struktury grupy
- Omówienie środowiska testowego GOAD i ustalenie pierwszych scenariuszy ćwiczeń - MITRE
- Dyskusja o przyszłych tematach i formacie spotkań
- Wstępne plany na pierwsze praktyczne sesje
Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem lub macie pytania, dajcie znać!
Managerem grupy jest:
Marek Zagożdżon
Zachęcamy do udziału – niezależnie od poziomu doświadczenia.
Do zobaczenia na spotkaniu!
- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
W nawiązaniu do publikacji https://issa.org.pl/news/home/
Chcielibyśmy przedstawić kwestie na które nasi członkowie zwrócili uwagę.
Z dumą informujemy, że w 2024 r. nasi członkowie brali aktywny udział w konsultacjach „Programu współpracy Ministra Cyfryzacji z organizacjami pozarządowymi”
(https://www.gov.pl/web/
Celem niniejszych konsultacji było zebranie przez Ministerstwo opinii i uwag ze strony organizacji pozarządowych. Ma to pozwolić na wypracowanie programu współpracy uwzględniającego rzeczywiste potrzeby i oczekiwania takich organizacji.
W ramach konsultacji przedstawiliśmy nasze propozycje i nasze spojrzenie na zakres spraw, w których stowarzyszenie może czynnie współpracować z Ministerstwem. Wskazaliśmy także obszary, które uważamy za priorytetowe spośród wskazanych przez Ministerstwo, a jednocześnie w których jako stowarzyszenie jesteśmy w stanie pomagać.
Chcielibyśmy wszystkim dać możliwość zapoznania się z naszymi propozycjami w przedmiotowej kwestii. Dlatego też przedstawiamy dokument, który stowarzyszenie ISSA Polska skierowało do Ministerstwa Cyfryzacji.

- Szczegóły
- Kategoria: Wiadomości
Podsumowanie wydarzenia Cyfrowy survival: Skuteczne taktyki i narzędzia ochrony prywatności
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w webinarze "Cyfrowy survival: Skuteczne taktyki i narzędzia ochrony prywatności", który odbył się 3 grudnia w ramach #NLAkademia. W trakcie spotkania wspólnie przyjrzeliśmy się praktycznym strategiom ochrony prywatności w cyfrowym świecie. Omówione zagadnienia obejmowały między innymi:
- Zasady ograniczonego zaufania w sieci
- Praktyczne porady dotyczące minimalizacji danych, ustawień prywatności oraz aktualizacji oprogramowania.
- Narzędzia wspierające, takie jak menedżery haseł, narzędzia szyfrujące, klienci poczty email
- Zastrzeżenie nr PESEL i dokumentów, bezpieczne płatności i inne
Mamy nadzieję, że przedstawione taktyki i narzędzia pomogą Wam efektywniej zadbać o swoje dane i prywatność w codziennym życiu.
Prezentację z webinaru można pobrać tutaj
Jeśli macie dodatkowe pytania lub chcielibyście podzielić się swoimi wnioskami, zapraszamy do kontaktu lub pozostawienia komentarza.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!