Data: 23.04.2024 godz. 18:00 - online

Temat spotkania to Jak nie dać się zwariować w temacie NIS2

Od początku 2024 r. zdecydowanym tematem numer 1 jest kwestia dostosowania do wymogów NIS2 oraz przepisy krajowe, które mają nałożyć je na polskie realia funkcjonowania krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Z każdej strony pojawiają się informacje o tym co zrobić, jak, kiedy i dlaczego właściwie na wczoraj. Dlatego pozostając bardziej po stronie „hot” niż „not” w zakresie aktualnych problemów CISO w ramach pierwszego w tym roku spotkania z cyklu Akademia ISSA: Governance & Processes dotyczącego tematyki GRC, będziemy chcieli zmienić podejście z rozmowy o treści przepisów na rozmowę o faktycznym planowaniu i realizacji działań. Tym razem gośćmi specjalnymi będą weterani tego obszaru z NETIA NEXT.

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące kwestie:

  1. Zarządzanie timeline`m potrzebnym na dostosowanie w zależności od stopnia zaawansowania i wielkości podmiotów – czyli jak dobrze ustalić faktyczne potrzeby w zależności od rodzaju działalności, kiedy (nie) jest potrzebny audyt i ile realnie trwa dostosowanie techniczne (skany, badania, SOC) i formalne (analizy, polityki i procedury),
  2. Podejściem do kwestii później implementacji NIS2 do przepisów krajowych – czyli jak zagospodarować czas zawieszenia do 17.10.2024 żeby go nie zmarnować i czego spodziewa się rynek w zakresie zmian przepisów Ustawy o KSC,
  3. Wyzwania związane z outsourcingiem i podnoszeniem kompetencji – jakie są problemy z porównywaniem rozwiązań technicznych lub usług, co zrobić ze szkoleniami, które są obowiązkowe i jak ułożyć je merytorycznie.

Osoby, które przygotowują dla Was merytorykę tego wydarzenia to:

Arkadiusz Łysik, Dyrektor Działu Sprzedaży Zaawansowanych Rozwiązań ICT, Netia

Absolwent ekonomii na Akademii Obrony Narodowej oraz zarządzania na SGH, członek (ISC)2. Menedżer z ponad 20-letnim stażem w branży IT i Telco. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie klientom komercyjnym oraz instytucjom publicznym. W Netii odpowiada za sprzedaż rozwiązań ICT, koncentrując się w szczególności na rozwiązaniach z obszaru cyberbezpieczeństwa.

Piotr Jagielski, Kierownik ds. Rozwoju ICT, Netia

Menadżer związany z rynkiem telekomunikacyjnym od ponad 20 lat. Posiada doświadczenie w budowaniu, dostarczaniu i utrzymywaniu usług z zakresu cyberbezpieczeństwa, w tym również w ramach projektów związanych z planowaniem architektury bezpieczeństwa i wdrażaniem zabezpieczeń związanych z funkcjonowaniam krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. W Netii odpowiada za rozwój usług ICT.

Dr Monika Bogdał, Wspólniczka, Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy

Audytor wiodący ISO 27001 z doświadczeniem w obsłudze podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Kieruje zespołem nowych technologii, specjalizującym się w kwestiach związanych z tworzeniem i negocjowaniem zapisów umów dotyczących systemów informacyjnych, tworzeniem analiz ryzyka i BIA, opracowywaniem polityk i procedur związanych z bezpieczeństwem informacji w IT i ochroną infrastruktury przemysłowej OT. Specjalizuje się w obsłudze branż infrastrukturalnych jak energetyka, produkcja przemysłowa, wodociągowo-kanalizacyjnej czy transport publiczny. Na równi z compliance w zakresie cyberbezpieczeństwa są jej bliskie zagadnienia związane ze zrównoważonym wzrostem i ESG.

Rejestracja >>> https://forms.gle/ra5TRNBm9ZLP2aZj7