>>> Rejestracja <<<

Przed nami kolejne jesienne spotkanie w ramach Akademii ISSA: Akademia ISSA: Governance & Processes, którą prowadzi nasz partner wspierający – Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 października o g.18:00 w formule on-online.

Spotkanie będzie poświęcone problematyce zbierania informacji – o ludziach i organizacjach. W dobie ciągłej obecności w mediach społecznościowych i innych mediach Internetowych big data nie jest niczym nowym ani zaskakującym. Ciągle jednak refleksja nad tym ile informacji wystawiamy do świata i kto może legalnie po nie sięgać jest trudna. Z jednej strony mamy RODO, które wprowadza mechanizmy ochronne, z drugiej strony kolejne głośne sprawy z tym, kto gromadził dane, żeby poddawać je analizie i profilowaniu. Kiedy to jeszcze OSINT a kiedy przekraczamy granice? Czy uzasadnieniem dla zbierania danych jest ochrona swoich interesów gospodarczych? To tylko niektóre z pytań, na które spróbujemy odpowiedzieć podczas dyskusji na kolejnym z cyklu naszych spotkań. Jak zaplanowaliśmy podróż przez temat? Spotkanie będzie miało formułę otwartej dyskusji, która skupi się na 3 głównych zagadnieniach:

  • Jak określić ramy prawne dla działań związanych ze zbieraniem informacji o innych, czyli kto może to robić i jak różnią się uprawnienia różnych podmiotów w tej kwestii.
  • Dane publicznie dostępne i ich wykorzystanie – czym różni się przetwarzanie danych podanych organizacjom od danych zbieranych bez (pełnej) wiedzy osób, które one dotyczą.
  • Śledztwa wewnętrzne, czyli monitorowanie z kodeksu pracy, realizacja działań whistleblowingowych, przetwarzanie danych do celów bezpieczeństwa – ograniczenia i wyzwania.


Ponadto będzie możliwość zadawania pytań i podzielenia się własnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami. Moderatorami dyskusji będą Mec. Monika Bogdał oraz Mec. Michał Dutkiewicz.

Mec. Monika Bogdał jest specjalistką w zakresie szeroko rozumianego prawa nowych technologii. Kieruje zespołem dedykowanym do obsługi tego obszaru w Kancelarii Prawnej Piszcz i Wspólnicy. Wspiera klientów w sprawach dotyczących ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwa, zgodności oprogramowania i zarządzania kryzysowego. Z „przepisami o KSC” pracuje od samego początku ich obowiązywania nie tylko w IT, ale również w OT. Od ponad dekady doradza branżom infrastrukturalnym i przemysłowym. Jest audytorem wiodącym ISO 27001.

Mec. Michał Dutkiewicz – radca prawny w Kancelarii Prawnej Piszcz i Wspólnicy, specjalizuje się w zagadnieniach związanych z cyberbezpieczeństwem i ochroną danych osobowych. Posiada wiedzę na temat ochrony prywatności w działaniach e-commerce, telekomunikacyjnych i w marketingu internetowym. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.