Data: 26.09.2023 godz. 18:00 - online --- >>REJESTRACJA<<
 

Temat spotkania to Polityka oczami inżyniera bezpieczeństwa – jak to samo znaczy co innego, czyli krótka historia o wyzwaniach CISO

Zbliża się pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Akademii ISSA: Governance & Processes, którą prowadzi nasz partner wspierający – Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k. wspólnie z gośćmi z EUVIC Solutions S.A.
 
Spotkanie odbędzie się we wtorek 26 września o g.18:00 w formule on-online.
 
Spotkanie będzie poświęcone problematyce wyzwań, jakie w dzisiejszych czasach stoją przed CISO w organizacji z punktu widzenia ciągle rosnących potrzeb i komplikującej się nieustannie infrastruktury bezpieczeństwa. Aktualny rok to nie tylko natłok regulacji, które na nowo kształtują rzeczywistość w cyberświecie, ale przede wszystkim niesłabnący wyścig zbrojeń w zakresie nowych zabezpieczeń i coraz większa profesjonalizacja po stronie zagrożeń. Nie każdy może pozwolić sobie na własny red i blue team. Bardzo często wariant purple realizuje tylko garstka osób, „wymiataczy”, którzy muszą sprawnie ogarnąć tematy na sieci i w dokumentacji. Poziom świadomości co do tego na czym polega cyber wśród managerów jest nadal niewystarczający, dlatego mimo, że stanowiska CISO coraz częściej pojawiają się w firmach, nie zawsze są właściwie wyposażone w zasoby i kompetencje. Jak w takim natłoku podejmują decyzje CISO? Jakich kompetencji potrzebują? Jakiego wsparcia potrzebują najbardziej? Te i inne pytania pojawią się podczas spotkania z naszymi gośćmi, którzy na co dzień właśnie tym się zajmują.
 
Jak zaplanowaliśmy podróż przez temat? Spotkanie będzie miało formułę otwartej dyskusji, która skupi się na 3 głównych zagadnieniach:
1. Jakiego CISO potrzebują dzisiaj organizacje, czyli bolączki współczesnych managerów ds. bezpieczeństwa z perspektywy doświadczeń naszych gości.
2. Jak osiągnąć optymalizacje procesów i dlaczego outrsourcing bezpieczeństwa to dzisiaj dla firm  przede wszystkim usługi SOCowe.
3. Najsprytniejsze i najpotrzebniejsze narzędzia automatyzacji w pracy CISO, czyli czy (kiedy) wreszcie zastąpi nas AI.
 
Ponadto będzie możliwość zadawania pytań i podzielenia się własnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami.
Kto będzie naszymi gośćmi?
 
 
Jakub Suchorab – Starszy specjalista ds. cyberbezpieczeństwa, Euvic Solutions
Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa skoncentrowany na technologiach wspierających operacje cyberbezpieczeństwa oraz na bezpieczeństwie infrastruktury krytycznej. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W ramach swojej pracy magisterskiej opracował system wykrywania anomalii w sieci Modbus z wykorzystaniem narzędzi open-source. Obecnie rozwija opracowane rozwiązanie w ramach przygotowywanej pracy doktorskiej, która skupia się na cyberbezpieczeństwie zaawansowanych systemów przemysłowych. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał w Narodowym Centrum Badań Jądrowych, gdzie w ramach rozwoju laboratorium cyberbezpieczeństwa uczestniczył w odkryciu podatności w urządzeniach przemysłowych (CVE-2018-13805, CVE-2021-22699). Obecnie pracuje w Euvic Solutions w interdyscyplinarnym zespole odpowiedzialnym za dostarczanie usług cyberbezpieczeństwa.
 
 
Wojciech Wrzesień - Dyrektor Działu Usług Cyberbezpieczeństwa, Euvic Solutions
Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w budowie usług w obszarach telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa. Studiował informatykę i dziennikarstwo. Doświadczenie zdobywał w największych firmach telekomunikacyjnych w kraju. Posiada doświadczenie zdobyte przy realizacji projektów dla administracji publicznej, sektora nauki i dużych organizacji komercyjnych działających w wielu gałęziach gospodarki. Trener i autor programów szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dla firm, które przeprowadził dla ponad 3000 uczestników. Autor artykułów o tematyce cyberbezpieczeństwa i telekomunikacyjnej w prasie branżowej i ogólnopolskiej. Prelegent konferencji Secure, TheHackSummit, KSC Forum, ATS, Edumixer i innych.

 

📣📣📣 PS: Po wysłaniu formularza otrzymujesz mailowe  powiadomienie z Google Forms. Czasami trzeba poszukać w spamu. Ten e-mail potwierdza, że rejestracją powiodła się. Nie wysyłamy kolejnych powiadomień o pomyślnym zakończeniu rejestracji.

>>REJESTRACJA<<