Data: 27.10.2022 - rejestracja https://forms.gle/EAS6QQM2Vm79SndP8

Temat: Jak łatwo wykraść wrażliwe dane przez protokół DNS z chronionej przez NGFW* sieci + Dodatkowa ochrona przed zero day.

Prelegenci:

Filip Glock - Customer Solution Architect w Efficient IP

Ponad 17-letnie doświadczenie w pracy z systemami IT opartymi na różnych technologiach. Przez 9 lat projektował, wdrażał i zarządzał rozproszonymi systemami bezpieczeństwa opartymi na video streamingu. Później przez ponad 5 lat, w roli Inżyniera Rozwiązań, pomagał organizacjom w cyfrowej transformacji, poprzez wdrażanie oraz consulting dotyczący rozwiązań z zakresu performance oraz bezpieczeństwa. Obecnie jako Architekt Rozwiązań w Efficient iP wspiera firmy we wdrażaniu systemów bezpieczeństwa z wykorzystaniem DNS oraz automatyzacji procesów w obszarze DDI.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/filip-glock-0107564a/

Kuba Grencel - Territory Account Manager Eastern Europe w Efficient IP

Od ponad 20 lat zajmuje się wsparciem klientów tematyką transformacji cyfrowej w obszarze usług sieciowych i bezpieczeństwa oraz automatyzacji procesów. Doświadczenie nabył na różnych stanowiskach pracując u operatorów telekomunikacyjnych, integratorów systemów IT, telco i security oraz producentów rozwiązań z obszarów networking & security. Obecnie jako manager odpowiedzialny za sprawy komercyjne w regionie Środkowej i Wschodniej Europy, gdzie wspiera partnerów i klientów we wdrażaniu systemów bezpieczeństwa z wykorzystaniem DNS oraz automatyzacji procesów w obszarze DDI.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/jgrencel/

Mateusz Kopacz - Information Security Officer

Członek Rady Programowej ISSA Cyfrowy Skaut. Menedżer z 14-letnim doświadczeniem. Od początku kariery związany z sektorem bankowym. Obecnie odpowiedzialny za rozwój i tworzenie produktów z obszaru cyberbezpieczeństwa.

Entuzjasta transformacji cyfrowej i pasjonat sztucznej inteligencji. Rozwija autorskie narzędzie do wczesnego reagowania przed wystąpieniem incydentu. Wyznawca maksymy „sharing is caring”.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/mateusz-kopacz-444542a3/

Streszczenie prelekcji:

Podczas sesji z ISSA chcemy przybliżyć audytorium istotę protokołu DNS, który często jest zapominany (każdy go ma i używa), ale nie każdy wie jak tym obszarem zarządzić i go skutecznie zabezpieczyć. Wszyscy doskonale wiemy, że DNS to serwis kategorii mission critical w każdej sieci. Łączy użytkowników, urządzenia, aplikacje oraz sieć dzięki czemu komunikacja staje się łatwiejsza dla przeciętnego użytkownika Internetu. Podczas spotkania opowiemy na temat podatności tego protokołu i wskażemy możliwe wektory ataków z wykorzystaniem DNS. Na koniec zaprezentujemy też wyciek danych z zabezpieczonej sieci przez NGFW. Jesteś ciekaw jak to możliwe? Zapraszamy!

Data: 27.10.2022 - rejestracja https://forms.gle/EAS6QQM2Vm79SndP8