REJESTRACJA >>> https://forms.gle/pKdG4zZnZHgH32oJ8

Temat: Nowe rafy w morzu Internetu – jak zmiany w przepisach wpłynęły na ekosystemy w sieci (zmiany w przepisach dotyczących treści cyfrowych, marketingu w sieci, Omnibusy).

Wspólnie z naszym Partnerem wspierającym Kancelarią Prawną Piszcz i Wspólnicy zapraszamy na trzecie spotkanie z ramach cyklu Akademia ISSA: Governance & Processes.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 30 maja o g.18:00 w formule on-line i poświęcone będzie nowym przepisom dotyczącym platform internetowych.

Od początku 2023 roku stosowane są przepisy dyrektywy Omnibus zmieniającej w szczególności obowiązki przedsiębiorców branży e-commerce oraz wzmacniającej uprawnienia konsumentów w sieci.

Obok tych zmian wprowadzono pakiet o usługach cyfrowych, który obejmie usługi pośrednictwa internetowego, w tym m.in.  platformy internetowe wchodzące w interakcję z konsumentami – co będzie wprowadzało szereg kolejnych obowiązków dla takich usługodawców.

Na horyzoncie czekają dalsze wyzwania związane z bezpieczeństwem danych przetwarzanych w sieci (pamiętając przy tym o obowiązkach wynikających z obowiązujących już przepisów o ochronie danych osobowych) oraz nowe regulacje nakładające dodatkowe warstwy skomplikowanych obowiązków.

Jak przygotować procesy biznesowe i platformy do nadchodzących zmian?

Jak sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa danych?

Dowiesz się tego podczas spotkania!

Jak zaplanowaliśmy podróż przez temat zmian w obszarze rosnących zmian w Internecie?

Omówimy kolejno następujące zagadnienia:

👉 nowe obowiązki wprowadzone w ramach przepisów dyrektywy Omnibus i Digital Services Act – nowe obowiązki przez pryzmat dostosowania procesów biznesowych i platformy internetowych do zmian,
👉  na co czekamy najbardziej – czyli nowy wymiar walki z nieuczciwymi praktykami rynkowymi i sprzedażowymi – jak się przygotować platformy internetowe do nadchodzących zmian oraz jakie mamy dostępne narzędzia do takiej walki,
👉  jakie są najważniejsze zmiany wprowadzane aktem o usługach cyfrowych – czyli największe korzyści dla odbiorców usług oraz do jakich obowiązków będą musiały zostać dostosowane platformy internetowe,
👉  jak „bezpiecznie” przetwarzać dane w Internecie – czyli układanie procesów przetwarzania danych osobowych w ramach platformy internetowych, zarządzanie plikami cookies oraz praktyki marketingowe (dowiemy się dlaczego struktury IT, jednostki sprzedażowe i prawnicy powinni mieć wspólny język).

Prelegent: Michał Dutkiewicz – radca prawny w Kancelarii Prawnej Piszcz i Wspólnicy, specjalizuje się w zagadnieniach związanych z cyberbezpieczeństwem i ochroną danych osobowych. Posiada wiedzę na temat ochrony prywatności w działaniach e-commerce, telekomunikacyjnych i w marketingu internetowym. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.

REJESTRACJA >>> https://forms.gle/pKdG4zZnZHgH32oJ8